Google+
dikmen halı yıkama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
kapat

Oyunoyna3 ile Dondurma Oyunları

                        Yaz ayları gelince sıcakların da bastırmasıyla, insanlar hararetlerini dindirmek için birtakım çareler arar. Bu çarelerden birisi de hararetini dindirecek soğuk içecekler ve dondurma tarzı yiyeceklerdir.

 

 

            Hiç şüphesiz ki yaz aylarının en çok tüketilen gıdalarından birisi dondurmadır. Bunun doğal neticesi olarak internet ortamında oyun oynayan çocukların aklına da hemen dondurma oyunları gelmektedir. Dondurmayı çok seven çocuklar, dondurma yapma tarzındaki oyunları çok beğenir ve bu tarz oyunları oynamaya bayılır. Dondurma oyunları aslında her yaştan insanın beğenebileceği bir içeriğe sahiptir. Bu oyunları oynayan çocuklar dondurma yapımını, dondurmanın nasıl ikram edileceğini ve servise nasıl sunulacağını öğrenmektedir. Hele hele mevsim de yaz olunca dondurma oyunlarının ayrı bir bir anlamı olmaktadır.

 

 

            Dondurma yapımını içeren oyunlarda süt ve vanilyanın nasıl bir araya gelip dondurma şeklini aldığını görüyoruz. Gerekli malzemeleri yeterli miktarda kullanıp yeterince karıştırma işlemi yapıldığında dondurma üretimi başlamış olmaktadır. En sonunda ise dondurma için hazırladığımız malzemeleri kalıba koyduğumuzda son safha olan buzdolabına koyma aşamasına geçilmektedir.

 

 

            Bazı oyunlarda ise, dondurma dükkanına gelen müşterilere isteklerine uygun olarak dondurma ikramı yapılmaktadır. Bu ikramı yaparken müşterilerin talepleri doğrultusunda vanilyalı dondurma, çikolatalı dondurma, fıstıklı dondurma, çilekli dondurma ve muzlu dondurma gibi pek çok seçenekten uygun olanın seçmek gerekmektedir. Müşterilerin bazısı huysuz olsa da netice itibariyle müşteri veli nimettir diyerek siparişleri vaktinde sunmamız gerekmektedir.

 

 

            Yazın sıcak günlerinde bu tarz oyunların olumlu etkisinin olup olmadığı da tartışmalıdır. Bana göre yaz aylarında dondurma oyunu oynamak insana psikolojik olarak serinleme ve ferahlama hissi vermektedir. Tabi bunun bir de olumsuz yönü vardır. Zira dondurma oyunları oynamak isteyen çocuğun canı dondurma çekecektir. Bu da sizin için çıkıp çocuğa dondurma alıp gelmeniz anlamına gelmektedir. Artık o kadarına da katlanmamız gerekiyor.

 

http://www.oyunoyna3.net/dondurma-oyunlari